Přílohy | AYNI CMS

Přílohy

Systém AYNICMS umožňuje snadno a rychle vkládat různé typy příloh do jednotlivých článků. V administraci systému je možné jednoduchým způsobem vytvářet následující typy příloh:

 • obrázkové galerie
 • samostatné nebo prolínající se obrázky
 • formuláře
 • ankety
 • kontaktní informace
 • soubory ke stažení
 • odkazy na související články
 • propojené články

Největší výhodou těchto příloh je snadná údržba obsahu webu: pokud je některá z nich přiřazena do více článků napříč webem, není v případě její změny potřeba provádět úpravy všude tam, kde je přiřazena. Naopak - stačí přílohu upravit na jediném místě. Okamžitě po ukončení úprav jsou změny uplatněny v rámci celého webu.

Totéž platí i v případě, že budete chtít některou přílohu vymazat. Nemusíte se starat o to, zda je přiložena k některému článku. Po jejím vymazání je automaticky odstraněna odevšad, kam byla přiřazena. Vymazáním přílohy proto není nijak ohrožena konzistence informací na vašich webových stránkách.

Pojďme se nyní podívat na jednotlivé druhy příloh podrobněji.

  Galerie

  Obrázkové galerie jsou dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších míst na Internetu. Najdete je prakticky na každém větším webu. Jejich příprava by byla velmi pracná a časově náročná, pokud byste museli: ručně vkládat každý obrázek na své místo, připravovat jejich náhledy, popisky, rozmístění a nakonec zajistit i samotné zveřejnění na webu.

  Systém AYNICMS všechny tyto práce během okamžiku udělá za vás. Stačí pouze nahrát fotografie do databáze a z nich pomocí několika kliknutí vytvořit galerii, kterou pak můžete snadno přikládat do jakéhokoliv článku. Systém sám vytvoří náhledy, postará se o rozmístění na stránce a nabídne pohodlný způsob prohlížení obrázků.
  Do článku vložená galerie pak bude vypadat takto:

  OhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostrojeOhňostroje

   Jednotlivé obrázky

   Ještě jednodušší, než vytvoření galerie, je přikládání jednotlivých obrázků. Poté, co jsou nahrány do databáze, je možné obrázky okamžitě připojovat do článků. Ty jsou pak zobrazeny za sebou, jako to vidíte na tomto příkladu:

   Kytky - růžováKytky - fialová a zelenáKytky - šípková růžeKytky - fialky

    Kliknutím na náhled je obrázek otevřen v prohlížeči obrázků v původní velikosti. Pokud by originál byl větší než je velikost obrazovky, automaticky se přizpůsobí.

    Statické obrázky však nemusí být vždy dostačující. Proto systém AYNICMS obsahuje funkci pro jednoduché zapnutí efektu prolínání. A je to skutečně tak jednoduché, že jednodušší to už ani být nemůže. Stačí doslova jedno kliknutí a ze série vedle sebe zobrazených obrázků se stane jeden animovaný:

     Komunikace s návštěvníky webu

     Webové stránky by nebyly úplné, kdyby neumožňovaly komunikaci mezi jejich provozovatelem a návštěvníky. Prakticky od počátku existence webu k tomu slouží webové formuláře. Nikdy ale nebylo jejich vytváření tak snadné jako nyní. Systém AYNICMS nabízí jednoduchou tvorbu formulářů bez potřeby znalosti programování webových stránek. V systému AYNICMS může formuláře vytvářet každý. Stačí pár kliknutí a můžete na své stránky přikládat jakékoliv formuláře, jejichž výstup vám bude doručen prostřednictvím e-mailu.

     Vyzkoušejte si, jak takový formulář, vytvořený během chvilky v systému AYNICMS, funguje:

     Rezervace ubytování

     (*) Vaše jméno
     (*) Vaše e-mailová adresa
     (*) Vaše telefonní číslo
     (*) Termín příjezdu
     (*) Termín odjezdu
     Domácí zvíře ne ano
     (*) Strava
     Poznámka
     Novinky e-mailem

      Další velmi oblíbenou formou interakce s návštěvníky jsou ankety. Můžete se svých čtenářů zeptat na cokoliv a oni vám na vaši otázku rádi odpoví. Ankety velmi snadno vytvoříte díky systému AYNICMS. Kromě otázky a možných odpovědí lze nastavit i to, po jak dlouhé době může tentýž návštěvník hlasovat znovu. Na vašem webu pak anketa bude vypadat následovně:

      Jaké je u vás počasí?

      Svítí slunce5859
      Zataženo5394
      Prší5406
      Sněží5411
      Celkem hlasů: 22070

       Přikládání kontaktních informací

       Díky integrovanému adresáři můžete v systému AYNICMS vytvořit neomezený počet kontaktů, které pak lze snadno přikládat do článků. Změní se u některého z nich například telefonní číslo nebo e-mailová adresa? Úpravu provedete na jediném místě a o nic víc se už starat nemusíte.

       A takto to bude vypadat:

       Kontakty

       Eva Krautová, Art of Production

        Stahování souborů

        Při nahrávání systém sám detekuje, o jaký typ souboru jde. Pokud se nejedná o obrázek, ale například o dokument, tabulku nebo zazipovaný soubor, je možné jej přiložit do článku jako soubor ke stažení. Jak to vypadá, vidíte na tomto příkladu:

        Soubory ke stažení

        Ukázkový soubor ke stažení (velikost: 332kB, typ: ZIP)

         Související články

         Pokud potřebujete informace v některém článku doplnit odkazem na jiný článek (nebo články) z vašich webových stránek, není nic jednoduššího, než je připojit ve formě přílohy. Změní-li se název odkazovaného článku nebo jeho zatřídění do kategorií, nemusíte pracně procházet všechny články a odkazy opravovat. Systém AYNICMS to udělá za vás.

         Tady je příklad, jak to bude vypadat:

         Více informací

         Propojené články

         Někdy je potřeba do více (nebo všech) článků připojit stále se opakující informace. Jindy je požadovaná struktura článku složitější a musí obsahovat více příloh různého typu na více místech. Obojí je možné vyřešit pomocí propojených článků. Jednoduše na konec jednoho článku připojíte obsah druhého.

         Názorným příkladem jak to funguje je stránka, kterou právě čtete. Je to v podstatě série propojených článků uložených ve skryté kategorii, kdy jeden navazuje na druhý a díky tomu se v něm může střídat text s různými typy příloh. Pomocí této funkcionality můžete obsah výsledného článku složit jakkoliv vás napadne.          AYNICMS

          Všechna práva vyhrazena.

           

          Pro bližší informace a objednávky prosím kontaktujte  obchodní zastoupení.

           

          Obchodní zastoupení

           

          Art of Production
          e-mail: eva@artofproduction.eu
          telefon: +420 731 655 855
          https://www.artofproduction.eu

          Vývoj a technická podpora

           

          TKL.cz
          e-mail: tkl@tkl.cz
          telefon: +420 732 749 828
          https://www.tkl.cz

          Grafické návrhy

           

          Jacha.cz
          e-mail: jacha@jacha.cz
          telefon: + 420 602 853 748
          https://www.jacha.cz